Mądra Sowa

O nas

 

Żłobek „Mądra Sowa” rozpoczął swą działalność w marcu 2020r. jako żłobek i przedszkole, jednak po ogłoszeniu przez gminę budowy 3 kolejnych placówek przedszkolnych przekształciliśmy „Mądra Sowę” tylko w żłobek. Dysponujemy liczba  60 miejsc opieki dla dzieci do lat 3.

Na pierwszym miesjcu stawiamy na domową OPIEKĘ w warunkach żłobkowych. Dzieci maja być przewinięte, nakarmione, zadowolone co pozwoli im na prawidłowy rozwój psycho-ruchowy.

Bardzo ważna w tym wieku jest NAUKA nowych umiejetności związanych z rozwjem ruchowym, mowy, przetwarzaniem sensorycznym (na którym oparte jest adekwatne reagowanie na bodźce płynące ze świata zewnętrznego – wzrokowe, słuchowe, dźwiękowe, propriocepcyjne czy przedsionkowe)

Zgodnie z pedagogiką Marii Montessori stawiamy na:

1. Czynnościach codziennych takich jak ubieranie czy jedzenie posiłków, czynnościach higienicznych, dbanie o porządek. Osiągamy to dzięki właściwemu nakierowywaniu, chwaleniu i wspieraniu dziecka.

2. Przygotowanie do samodzielnego radzenia sobie w przyszłości z wymogami różnorodnych zadań i sytuacji, do stawiania celów i określania strategii ich osiągania, a także przezwyciężania trudności pojawiających się w toku zadania.

3. Budowanie samooceny.